0.212 488 0 488
4.Etap 1.Kısım V2-70-71 Vadi Center Karşısı Başakşehir/İSTANBUL || bilgi@edinimo.com

EDİNİMO EĞİTİM

Matematik genelde öğrencilerin çok zorlandıkları ve çabuk pes ettikleri bir ders olmuştur. Bunun temelinde öğrencilerin ilk konudan itibaren anlatılanları tam olarak kavrayamadan bir sonraki konuya geçiş yapmaları ve   öğrencilerin matematikten korkarak uzaklaşması yatmaktadır.

Okulumuzda eğitim modeli olarak kullandığımız; Tam Öğrenme Modeli ile, öğrencilerimiz konulara yüzde yüz hakim olmadan bir sonraki konuya geçiş yapmayacak ve böylece tam başarı elde edeceklerdir.

Bu bağlamda; günümüzde giderek önem kazanan okuryazarlık kavramını diğer alanlarda olduğu gibi matematikte de kullanıyoruz. Matematik okuryazarlığı ile sadece dört işlem yapabilen öğrenciler değil; matematiksel düşünebilen, sorgulayabilen, araştırma yapabilen, günlük hayatta karşılaştığı problemlerin çözümünde matematiği kullanabilen, eğlenerek öğrenebilen, öğrenirken eğlenebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Matematik dersiyle bağlantılı olarak vereceğimiz robotik kodlama dersleriyle öğrencilerimiz,bilgisayar yazılımı geliştirmenin temellerini öğrenecek ve bu sayede problem çözme ve analitik düşünme gibi beceriler kazanacaklardır.

Günümüz modern eğitiminde trend olan bir başka eğitim unsuru da STEM eğitimidir.STEM eğitimi; Bilim (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) kelimelerinin İngilizce olarak baş harflerinin kısaltmaları ile ortaya çıkmıştır. Ülkemizde Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin kısaltmaları yapılarak FeTeMM biçiminde kullanılan ve sertifikalı öğretmenler tarafından verilen bu eğitim sayesinde öğrencilerimiz farklı disiplinleri biraraya getirerek araştıran ve üreten bir nesil olarak yetişecekler ve matematikten ve mühendislik bilimlerinden korkmak yerine, tüm bu unsurları gelecek hayatlarında kullanabilme becerisini kazanacaklardır.

 

E-BÜLTEN